Srpen 2011

Uletím ti

28. srpna 2011 v 21:23 | Brunett |  Fauna
Dobře! Omlouvám se, že jsme nic tak dlouho nepřidala. Nebyl čas a pak jsme malovali. Ale i tak jsem si našla čas na to, abych vyfotila alespoň něco.
Cítím se zahanbeně. Proč? Skoro u všech fotografů po blog.cz vidím fotografie s motýli. A já nemám zatím ani jednu. Důvod je jednoduchý - ty malý sv*ně chvíli neposedí, a uletí. Ani je nenapadne mi trochu zapózovat, to by mi stačilo. Ale to asi chci moc. I přes to se mi povedlo pár motýlků vyfotit, ale nejsou moc zblízka. Proto jsem je ani nezařadla do sekce makro. Snad se Vám některé fotky budou líbit.

Obloha malířem

14. srpna 2011 v 17:54 | Brunett |  Ostatní
Zdravím. ^_^
Kdysi jsem uvedla, že jedno z témat které přímo zbožňuji, je západ slunce. Proč? Možná už to někdo viděl na minulém blogu, když jsem přidávala fotografie na toto téma. Líbí se mi, jak je západ slunce pokaždé jiný. Pokaždé hází jiné barvy, pokaždé jinak vypadá. Někteří malíři jsou skvělí, malují nádherné obrazy. Avšak - na pestrobarevnost přírody opravdu nemají.

Důkladný čtenář

12. srpna 2011 v 21:25 | Brunett |  Píšu
Zdravím. Myslela jsem, že bych zase mohla přidat nějaký teb článek do rubriky Píšu. A jelikož jsem dnes byla venku s přítelem (přítel ve smyslu kamarád), rovnou jsem s sebou brala foťák. Nejdřív jsem nevěděla, proč ho beru. Měli jsme toho docela dost k řešení, takže jsem myslela, že na fotky nebude čas. Když jsme přišli k němu, padl mi zrak na staré, oprýskané zrcadlo. Takže jsem hned dostala několik nápadů...

Květena

11. srpna 2011 v 13:41 | Brunett |  Flóra
Zdravím! :) Včera jsem byla u mé kamarádky v jejím městě, a pro jistotu jsem s sebou vzala foťák. Šly jsme se projít na louku (parodie na louku), ale i tak tam rostlo dost květin. Kolem dokola byla louka obehnána stromy, a z jedné strany vykukovala vlaková trať. Tak jsem pustila mozko-fotografické závity na plné pecky a už to jelo. Jednu z fotografií jsem udělala u kamarádky na zahradě. Snad se Vám fotky budou líbit.

Oblíbené stránky

10. srpna 2011 v 21:29 | Brunett |  Píšu
Ahoj. Napadlo mě uvést seznam blogů a webů, kam ráda chodím. Třeba se Vám něco zalíbí, a začnete daný servr navštěvovat také. A je to i proto, abych se v tom orientovala a měla přesně napsané, kde to mám ráda. (Ano, jsem trochu zapomnětlivá.) Tomuto článku perex dávat nebudu, nemá to cenu. Doufám, že se Vám některé weby zalíbí. ^^

crazygirl-forever.blog.cz- Můj napůl starý blog. Než jsem se rozhodla věnovat jen focení, přidávala jsem úvahy, kresby a i fotografie. Je tam toho docela dost slušná sbírka, tak se klidně podívejte.

Digimanie.cz - Skvělý web o fotografování. Najdete tu recenze na fotoaparáty, takže se Vám bude lépe vybírat, můžete se kouknout, jak se vyvíjely zrcadlovky, různé typy jak fotit a také soutěže. Určitě doporučuji. :)

Fotografia.blog.cz - Fotografický klub, kde jsem členkou též doporučuji. Soutěže, projekty, téma měsíce ani informace o Fotokurzech zde rozhodně nechybí. Stačí se jen věnovat fotografování a přihlásit se.

našema-očima.blog.cz - Začínající blog mých známých. Určitě se mrkněte.

*Postupem času budu stránky přidávat*

Můj pomocník na cestě fotografování

8. srpna 2011 v 15:34 | Brunett |  Píšu
Ahoj. Rozhodla jsem se zveřejnit článek o mém pomocníkovi při fotografování. Ano, jedná se o můj foťák. Napadlo mě, že bych ho mohla představit, když už mám tento Foto-blog. A také jsem konečně chtěla přispět do rubriky Píšu. V komentářích se mě už jedna slečna zeptala, copak mám za "mašinu". Takže mi to přišlo jako dobrý nápad.
Bohužel nejsem vlastníkem zrcadlovky, kterou si plánuji v průběhu pěti let koupit. Ale jsem ráda, že jsem před necelými dvěma měsíci dostala velice dobrý kompakt, se kterým vyfotím skoro všechno... Více v celém článku. :)

Zaostřeno na kapky

6. srpna 2011 v 20:53 | Brunett |  Různé
Zdravím! :) Jak se máte? Doufám, že dobře. Dnes jsem byla u tety a snažila se vyfotit motýly (Ale ti parchanti se nechtěly nechat) Nakonec jsem se spokojila s vyfocením Edýho (jejího psa), který sem za pár dní určitě přibyde. Dnešní fotografie budou už podle názvu Zaostřeny na kapky. Strašně ráda je fotím, a strašně ráda porcházím blogy, koukám na fotografie s nimi, a komentuji. A tak jsem před dvěma dny vyrazila po dešti s foťákem v ruce ven, a pár si jich vyblýskla. Snad se budou líbit, názor je vítán ;).

Když mají barvy křídla

5. srpna 2011 v 19:56 | Brunett |  Fauna
Zdravím. Dnes jsem byla s kamarádem u rybníka, v naší vesnici. Rostlo tam celkem dost rádoby doutníků (všichni víme o čem mluvím :D) a ještě nějakých pár kytek. O nich ale dnešní článek nebude. Když jsme tam tak seděli (já samozřejmě připravená s foťákem), proletěla okolo nás obrovská vážka. Řekla jsem si: Ok. A s kamarádem za zadkem jsem vyrazila fotit. Narazila jsem na všechno možné - malé vážy, berušky, vosy a pavouky. To poslední jsem ale díky své lásce k ním nefotila. To ostatní však ano, a vy se na to můžete podívat v celém článku.


Pavučinka

4. srpna 2011 v 21:17 | Brunett |  Různé
Zdravím. Jak se vede? Doufám že dobře. Já se snažím si užívat svobody. A ještě ke všemu už jen necelý měsíc, a jdu na gympl. Děsnej vopruz. No, nevadí, potkám nové lidi, a tak dále. Jen se bojím toho, že nebudu mít čas na focení. To bych asi skočila z okna, protože při focení se vždycky odreaguju. A když mi to nejde, tak taky pěkně zanadávám. Ale to už je vedlejší. jak Vám napovídá nadpis, tentokrát se jedná o fotografie pavučiny. No, ono to není pavučinka, jako povučinka. Spíš jako když mele z posledního, a je dost slabá. nevadí. Fotografie jsou dvou, první tady, druhá v celém článku. Za kritiku budu ráda. :)

Marlboro

2. srpna 2011 v 15:48 | Brunett |  Ostatní
Zdravím. Dnešní článek bude jen o jedné fotografii. Jedná se o cigarety Malboro. prostě Máčka. Fotka je trošku starší, myslím, že jsem ji fotila v červnu, když jsem byla s přítelem na procházce. Vzala jsem s sebou foťák, a už to jelo. Cigarety byly jeho, já sama jsem nekuřák a nesnáším to. Ale ta fotka se mi celkem líbí.